Evinizi yeniliyoruz oturma salonunda ustasından tarifler detay


599 TL

İSTANBUL / ÜMRANİYE YUKARI DUDULLU MAH.

İlan No
719

İlan Tarihi
10-01-2019

Açıklama




Oturma Salonları Hakkında detaylı inceleme




Eve yuva sıcaklığı veren ve o evi ev yapan bölümlerin başında oturma odaları gelmektedir.
Oturma odanızı daha yaşanılır bir alana dönüştürmek istiyorsanız bizleri bu konu da arayarak rahatsız edebilirsiniz.


Mükemmel bir oturma odası için yapılması gerekenler ?





1-Araştırma 

Oturma odanızı dekore ederken ilham almak için gazete ve dergilerdeki sayfaları karıştırarak İyi fikirleri bir kenara not ediniz ve onları da bizler ile paylaşarak en iyiyi bulmaya çalışalım


2-Merkez noktası belirleyin

Oturma odanız için bir merkezi nokta belirleyip her şeyi ona göre tasarlamaya başlayın.Televizyon, kahve masası ya da insanların etrafında buluşabileceği herhangi bir mobilya işinizi görür mü hayal edin ?



3- Yayın

Oturma odalarınız da birçok eşya bulunur ve bu durum ise aslında rahatsızlık verici bir görüntü oluşturur. İş de Lüzumsuz eşyalarınızı çıkartarak oturma odanızda yaşama yer açmaya başlayın.


4-Açık duvarlar

Duvarlara yaslanacak diye bir kaide mi var mobilyanızın ? Rafları ve televizyon dolabını duvara dayamanızın tek nedeni yerden tasarruf etmek mi ? Ya da  kanepeyi ve koltukları duvara sabitleyerek mi rahat ediyorsunuz ?


5-Her şeyin bir yeri olsun

Her şeyin yerli yerinde kalmasına özen gösterin. Örneğin küçük oturma odaları o kadar kolay dağılırlar ki şaşırıp kalırsınız. Bunu nasıl engellerim derseniz eğer   odayı çeşitli kategoriler halinde tasarlayın ve bir düzüne koyun.




6-Kilimler

Sevdiğiniz vede  aynı zamanda mobilyalarınız ve oturma grubunuz ile uyumlu renklerde bir kilim alınız. İyi bir kilim oturma odasının hayati bir parçasıdır.



7-Perdeler

Perdelerinizi, oturma odanızın en baskın mobilyasıyla aynı renkte seçin. Perdelerin renkleri ve tarzı oturma odasının bütün atmosferini belirlediğine siz de şahit olacaksınız.



8-Resimler ve fotoğraflar

Resimlerinizin aşırı kalabalık oluşturmasına dikkat edin.Sevdiğiniz resimleri ve fotoğrafları odanın görünebilir yerlerine asın ya da yerleştirin ama ilk baş da yapılan uyarıya da dikkat edin lütfen.



9-Aynalar

Oturma odanızda ayna istiyorsanız eğer , yerini misafirlerin kendilerini görebilecekleri açıları düşünerek belirleyin. Çünkü gelen misafirler içeri girdikden sonra üzerlerinde ki ni çıkardıkdan sonra nasılım diye bakmak isteyeceklerdir. :)

10-Işıklar

Modern tarzda döşenmiş bir oturma odasında klasik bir lamba da lüzumsuz bir kontrast yaratacaktır bu yüzden uyarıya dikkat lütfen ! İyi bir ışıklandırma olmadan hiçbir mekan tamamlanmış sayılmaz iş de bu yüzden Oturma odanızın tarzıyla uyumlu bir lamba seçiniz.



11-Bitkiler

Kesinlikle  plastik bitki seçimleri olmasın ! Eviniz de bitkiler olabilir.

12-Boş alan

Eviniz de biraz boş alan bırakın ki nefes alabilesiniz. İçiniz sıkılabilir ve nefes almak durumun da da kalabilirsiniz.

13-Nesneler

Dekoratif nesneler oturma odanıza yaşanmışlık hissi verirler. İş de bu sebep den dolayıdır ki fazla abartmadan evinize uygun şekilde yerleştirebilirsiniz.



14-Duvarlarda renkler

Daha sıcak renkleri tercih ederek oturma odanızın havasını ısıtabilirsiniz. Son derece önemli bir uyarıdır !

15-Koku

Evinizin Odalarını sürekli havalandırmak ve arada güzel aromalı yağlar kullanmak suretiyle yaşanabilir kılabilirsiniz.




148 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Kullanıcı Bilgileri ve İlanın Konumu
MTM MOBİLYA
Üyelik Tarihi : 20 Eylül 2018
Kullanıcı Mağazası