meb onaylı hijyen belgesi


80 TL

İSTANBUL / MALTEPE ALTINTEPE MAH.

İlan No
727

İlan Tarihi
03-03-2019

Açıklama

MEB ONAYLI HİJYEN BELGESİ

MEB Onaylı Hijyen Belgesi, Milli Eğitim Bakanlığı’n dan onaylı Eğitim Merkezlerin de Hijyen Belgesi alınmaktadır. Hijyen belgesi almak için bizimle iletişime geçiniz.

0546 542 95 46

 

HİJYEN NEDİR ?

İnsan Sağlığına zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümüne hijyen denmektedir.
Anne, baba yeni doğan bir çocuğa hijyen eğitimini ilk uygulanır. O yüzden her birey yeni nesil daha temiz bir toplumda yaşaması için mutlaka yetiştirilmelidir.

Okulda ise öğretmenler tarafından çoğu zaman bizzat yapılarak öğretilen temizlik uygulamalarının, çocukluktan sonra bireyin kendisi tarafından yapılması ile Sağlıklı nesiller oluşmasının da temelini oluşturmaktadır.
Başta kişinin kendi sağlığı olmak üzere, başkalarının da sağlığının da korumanın en önemli aracı temizliktir ve bu yüzden de temiz toplum için harekete geçmeliyiz.

 

HİJYEN EĞİTİM YÖNETMELİĞİ ;

Halk Sağlığını önemseyen devlet kurumları,Gıda üretim ve perakende iş yerlerinde İnsani tüketim ve insan sağlığını tehlikeye atacak üretim yapılmaması için bir dizi resmi gazetede yayınlayarak insan sağlığına önem verildiğini resmi makamlarca kanunlaştırılmıştır.

Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Hijyen belgesi İle ilgili Yönetmeliği ;

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/07/20130705-3.htm  link den  MEB Onaylı Hijyen Belgesi Yönetmeliğine ulaşabilirsiniz.

MEB

HİJYEN EĞİTİM YÖNETMELİĞİNİ KAPSAYAN İŞ KOLLARI NELERDİR ;

Aşağıda da belirtildiği gibi, MEB Onaylı Hijyen Belgesi alması gereken iş yerleri resmi gazete yönetmeliğinde belirtilmiştir.

a) Gıda üretim ve perakende iş yerleri.
b) İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri.
c) Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler.
ç) Otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerler.
d) Komisyon tarafından hijyen eğitimi verilmesi uygun görülen diğer iş kolları.


142 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Kullanıcı Bilgileri ve İlanın Konumu
Anaevim Deniz
Üyelik Tarihi : 15 Aralık 2018
Kullanıcı Mağazası