Aamir Khan kimdir ? index detaygöster


0 TL

İSTANBUL / ESENLER KAZIM KARABEKİR MAH.

İlan No
764

İlan Tarihi
22-03-2019

Açıklama

Aamir Khan 

 

Aamir Khan Mustafa kemal Atatürk'ün Huzurunda 

 

 

 

Aamir Khan, Hint oyuncu, yapımcı ve yönetmendir. 

Tam adı Mohammed Aamir Hussain Khan'dır. Aamir Khan başarılı kariyeri boyunca, Hint sinema tarihinin en etkileyici ve popüler aktörü olmuş ve dört Ulusal Film Ödülü ile yedi Film fare Ödülü kazanmıştır.

 

 

Türkiyeye de gelen Aamir khan mütevazi hali ile de bir Türkiye deki hayran kitlesini de arttırmıştır.

 

 

 

Aamir khan Daha yakından tanıyalım isterseniz.  

 

Doğum tarihi: 14 Mart 1965 (54 yıl yaşında), Mumbai, Hindistan da doğmuştur.

Boy: 1,63 m dir ve küçük ama büyük işler başaran hint sinemasının en değerli oyuncu ve yönetmenidir.

 

                Barış elçisi Aamir Khan 

 

Hindistan Hükümeti tarafından 2003 yılında Padma Shri ve 2010 yılında Padma Bhushan olarak onurlandırılan sinemacı 2011 ve 2014 yılında olmak üzere 2 kez UNICEF Ulusal Barış Elçisi seçilmiştir.

 

Aamir Khanın Ailesi her ne kadar film sektöründe olsalar da çocuklarının mühendis ya da doktor olmasını istiyorlardı. Ama Aamir khanın ailesinden gelen sinema sevgisi onu film ve sinema sektöründen alıkoyamamıştır.

 

Amcasının bazı filmlerinde yardımcı yönetmen olarak da yer almıştır ve bazı ufak roller de yer alarak bazı yapım ve yönetmenlerin de dikkatini çekmeyi başarmıştır.

 

Aamir Khan  Filmleri 

 

1-Yaadon Ki Baaraat (1973) 

 

İlk sinema sektörüne giriş filmi de diyebiliriz. Küçük ama şuan ki bizler için büyük bir adım olmalıdır. Çünkü bu sinema filmi sayesinde Aamir Khanı tanımış oluyoruz.

Genç ratan rolü ile sinemaya adım atmıştır.

 

 

 

2- Madhosh  1974 

Çocuk sanatçı olarak karşımıza çıkan Aamir khan  sinema gibi bir sektöre yavaş yavaş adım atmak da dır ve ailesi de bunu bildiğinden dolayı oğullarının mühendis veya doktor olmasını ısrarla istemişlerdir.

 

Çoğumuzun izlemiş olduğu 3 İdots - 3  Aptal filmini mutlaka izleyeniniz vardır yoksa bile mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

 

 

Eğer oda Hayallerinin peşinden gitmeyerek aile büyüklerinin dediğini yapsa idi Üzülerek dile getirebilirim ki bizler Aamir Khan gibi bir Oyuncu - Yönetmen ve iyi bir insanı tanımak dan mahrum kalabilirdik .


151 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Kullanıcı Bilgileri ve İlanın Konumu
Anaevim Deniz
Üyelik Tarihi : 15 Aralık 2018
Kullanıcı Mağazası